5 Haziran 2017 Pazartesi

Pera Müzesi Telefon Kapakları


Geçtiğimiz günlerde bugüne kadar yaptığımız en keyifli işlerden birine imza attık. İstanbul Tepebaşı’nda yer alan Pera Müzesi için, müzede sergilenmekte olan eserlerin yer aldığı ve gene Pera Müzesi’nin hediyelik eşya bölümünde satılmak üzere sipariş edilen müzedeki sanat eserlerinin yer aldığı telefon kapaklarını hazırladık. Osman Hamdi Bey’in Kaplumbağa Terbiyecisi tablosunun da sergilendiği Pera Müzesi için bu eserin de yer aldığı en popüler ve en çok beğenilen tabloların görsellerini telefon kapaklarına bastık.

Kar Yapım olarak çeşitli marka ve kurumlarla sürdürmekte olduğumuz işbirliklerine eklediğimiz en keyifli işlerden biri oldu. Bu güne kadar ziyaret etmediyseniz, Pera Müzesi’nde sergilenen birbirinden güzel eserleri yerinde görmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.
Birbirinden seçkin eserlerin yer aldığı Pera Müzesi telefon kapakları sanakapakolsun.com tarafından üretilmiştir. Benzer işbirlikleri ve toptan baskı çalışmaları için Kar Yapım iletişim linkimize tıklayabilirsiniz.
Pera Müzesi Hakkında:

Pera Müzesi 8 Haziran 2005’te Suna ve İnan Kıraç Vakfı tarafından kurulmuştur. Müze özelliğinin yanı sıra geniş ölçekli kültür ve sanat hizmeti vermek amacıyla kurulan özel bir müzedir.
Müzeye ev sahipliği yapan bina, mimar Achille Manoussos tarafından 1893 yılında tasarlanan Bristol Oteli binasıdır. Bina 2005'te müzeye dönüştürülürken orjinal cephesi korunmuş, iç mekanlarıysa  çağdaş ve donanımlı bir müze olarak renove edilmiştir.

Pera Müzesi’nde; “Oryantalist Resim”, “Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri” ve “Kütahya Çini ve Seramikleri” koleksiyonları sergilenmektedir. Koleksiyonlarda yer alan eser ve eski eşyalar Suna ve İnan Kıraç Vakfı’na aittir. Müzede sergilenen eserlerin yanı sıra Pera Müzesi’nin bir amacı da özel sergiler, yayıncılık ürünleri, sözlü etkinlikler, eğitim etkinlikleri ve bilimsel çalışmalara da ev sahipliği yapmaktır.

Açıldığı günden bu yana her sene uluslararası ve ulusal olmak üzere özellikle eğitim ve sanat kurumlarıyla işbirliği yaparak genç sanatçıları da destekleyen Pera Müzesi, aynı zamanda çocuk eğitim programları, sözel etkinlikler ve kitaplarla da sergileri desteklemektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme